Luxusní apartmá s okouzlujícím výhledem na historické centrum města

Historie

Hotel Paříž Praha byl postaven věhlasným architektem Janem Vejrychem v roce 1904.

Interiér hotelu navrhl architekt Antonín Pfeiffer a keramické mozaiky, které byly použity zejména k výzdobě interiéru hotelové restaurace, pocházejí z dílny Jana Köhlera. Hotel Paříž Praha si zachoval svůj nezaměnitelný vzhled pompézní novogotické budovy se secesními prvky po více než sto let.

Do konce padesátých let dvacátého století byl Hotel Paříž Praha společně s několika dalšími budovami pokládán za symbol úspěchu a bohatství města Prahy. V roce 1984 byl hotel prohlášen historickou památkou, a přiřadil se tak právem k nejvýznamnějším památkám v Praze. Po sametové revoluci byl hotel roku 1991 navrácen v restituci původním majitelům, rodině Brandejsových.

Výstižnou charakteristiku Hotelu Paříž Praha najdeme ve známém díle spisovatele Bohumila Hrabala „Obsluhoval jsem anglického krále“. Hlavní hrdina k nám promlouvá slovy plnými obdivu a respektu: „Hotel Paříž je tak krásný, že jsem z toho celý pryč. Tolik zrcadel a tolik mosazného zábradlí a tolik mosazných svícnů a tak nablýskaných, že připomíná zlatý palác.“

Elegantní Hotel Paříž Praha je rozhodně tím pravým místem na pražském Starém Městě, které Vám poskytne spoustu luxusu a pohodlí, i když budete daleko od domova. Těšíme se na Vaši návštěvu!

×